»17.04.| V Albert Parku zvítězil Lotus..
»16.04.| GP Austrálie - kval. vyhrál S.Vettel
»16.03.| V Melbourne nám prší...
» Vítejte na fan blogu K E E P~F L Y I N G
o Kimim Räikkönenovi, seriálu MS vozů
Formule 1 také Sebastienu Vettelovi a
dalších . Najdete zde nejenom novinky,
fotky a videa, ale doufáme.., že i taky
trochu zábavy. Užijte si to tady a třeba
nechte i nějaký komentář.
K E E P . F L Y I N G™


~KEEP FLYING...SVĚT FORMULE 1, Kimiho Räikkönena a DALŠÍCH...~

Sekce: Sebastian Vettel

18. dubna 2012 v 8:23
.: Kliknutím na vybraný banner se dostanete do příslušné sekce :.

Sebi (Basti) DIARY ~ je část kde najdete rozbory závodních víkendů, rozhovory
a různé jiné zajímavosti ohledně našeho hrdiny přezdívaného 'Fingerboy '.

Video&Photo ~ v této části, jak napovídá název, naleznete fotky a různá videa.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sebastian Vettel je německý pilot F1. V letech 2010 a 2011 se stal mistrem světa. Začal závodit na motokárách. V roce 2003 začal závodit v německém mistrovství Formule BMW, získal druhé místo v celkovém pořadí a titul nováčka roku k tomu. V následující sezóně již deklasoval své soupeře osmnácti vítězstvími z dvaceti a získal titul šmapiona. V roce 2005 udělal další krok ve své kariéře směrem nahoru, když nastoupil do Eurosérie F3. Opět si vysloužil titul nováčka roku a už v první sezóně získal dvě vítězství. V současnosti závodí za tým Red Bull Racing, kde od sezony 2009 v kokpitu vystřídal Davida Coultharda.
Biografie
Celé jméno: Sebastian Vettel
Přezdívky: Fingerboy, ..
Národnost: německá
Datum narození: 3. srpna 1987
Místo narození: Heppenheim (GER)
Výška: 176 cm
Váha: 62 kg
Bydliště: Německo
Kariéra ve Formuli 1
Závody: 83 startů
Mistr světa: dvakrát (2010, 2011)
Vyhrané závody: 21
Stupně vítězů : 36
Nejrychlejší kola: 9
Pole positions: 31
První závod: Grand Prix USA 07´
První vítězství: Grand Prix Itálie 08´
Poslední vítězství: Grand Prix Bahrain 12´
Svou vášeň pro motorsport zděl Sebastian po svém otci, který závodil v motokárách a jízdě do vrchu. "Netrvalo to dlouho a brzy jsem dostal svou první motokáru," svěřil se Vettel. "Jezdil jsem jedno kolo za druhým a vůbec jsem nechtěl přestat. Byli mi asi tři roky." Poprvé závodil už v sedmi letech a úspěch slavil velmi brzy. V roce 1997 získal svůj první titul mistra Německa, to mu bylo deset let. Poté už nad svými soupeři jednoznačně dominoval. V roce 1999 nastoupil na evropskou scénu a jen dva roky na to získal titul mistra Evropy.
Následovala jeho kariéra v seriích: Formule BMW, Eurosérie F3. V sezoně 2006 se stal vicemistrem evropského mistrovství Formule 3, se ziskem 75 bodů a čtyř vítězství. V témže roce také závodil ve světové sérii Formule Renault. Sebastian Vettel zároveň působil v roli testovacího jezdce týmu BMW-Sauber, což mu umožnilo v roce 2007 nahradit Roberta Kubicu (tehdy po nehodě) v Grand Prix USA. Do závodu startoval ze sedmé pozice a závod dokončil na poslední bodované příčce, na osmém místě.Díky tomu se stal nejmladším pilotem F1, který dokázal bodovat v závodě, ve věku 19 let a 349 dní. Poté, co se stáj Toro Rosso rozloučila v průběhu sezóny se Scottem Speedem, dala možnost Vettelovi, aby hájil její barvy od GP Maďarska. Vettel s tímto týmem zůstal i v roce 2008. V rozporu se všemi předpoklady podával tým Toro Rosso v roce 2008 lepší výkony než mateřská stáj Red Bull Racing, vše vyvrcholilo vítězstvím Sebastiana Vettela v mokré GP Itálie. Na konci roku Vettel přestoupil právě do Red Bullu Racing, kde nahradil Davida Coultharda.
V roce 2009 postavit Red Bull Racing velmi dobré auto a Vettel s ním bojoval o titul, přičemž byl nejbližším soupeřem Jensona Buttona, nakonec se stal v "pouze" vícemistrem. I když mu sezóna 2010 nezačala zrovna dobře a do vedení v šampionátu se dostal jen jednou - za to v pravý čas - postavil tak na hlavu všechny prognózy a získal titul mistra světa. Stal se tak nejmladším mistrem světa v historii formule 1. To mu dodalo na sebedůvěře do sezóny 2011 kde suveréně dominoval. Od prvního závodu nikoho nepustil do vedení a svůj titul s obrovským náskokem obhájil, přičemž ustanovil několik nových rekordů. Mimo jiné se stal nejmladším dvojnásobným šampiónem v historii F1 a získal pro jednu sezónu rekordních 15 pole position.
KEEP FLYING SEBI
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama