»17.04.| V Albert Parku zvítězil Lotus..
»16.04.| GP Austrálie - kval. vyhrál S.Vettel
»16.03.| V Melbourne nám prší...
» Vítejte na fan blogu K E E P~F L Y I N G
o Kimim Räikkönenovi, seriálu MS vozů
Formule 1 také Sebastienu Vettelovi a
dalších . Najdete zde nejenom novinky,
fotky a videa, ale doufáme.., že i taky
trochu zábavy. Užijte si to tady a třeba
nechte i nějaký komentář.
K E E P . F L Y I N G™


~KEEP FLYING...SVĚT FORMULE 1, Kimiho Räikkönena a DALŠÍCH...~

Kimster DIARY

Že by byl Lotus skrytým černým koněm šampionátu..

22. dubna 2012 v 19:55 | Sikki
Naprosté vypuštění kvalifikace se zdálo jako šílenství. Pro Kimiho to však znamenalo důležitý strategický tah (pozn. šetření pneumatik pro závod). Ten mu zajistil možnost boje o vítězství v závodě VC Bahrajnu. Nakonec získal 2. místo na stupních vítězů a jeho týmový kolega Romain Grosjean obsadil dokonce třetí příčku. To ukazaje v jak dobré formě se Lotus nachází. Räikkönen vedoucího Vettela na trati pěkně naháněl.
Mistr světa z roku 2007 věří, že tým z Enstone se může ještě zlepšovat.

"Předjíždělo se mi celkem snadno, ale když se podíváte na výsledek, pořád to trvalo dost dlouho a nemohli jsme vyhrát. Po minulém závodě, kdy jsme tlačili, ale v závěru propadali, si lidé asi mysleli, že jsme se zbláznili, ale to, co jsme udělali včera se ukázalo být správným rozhodnutím," vysvětlil Räikkönen.

Vyjádření Lotusu po pátečních trénincích

20. dubna 2012 v 19:25 | Sikki
Kimi na Šakiru v pátek obsadil 9. a 13. místo, tohle je jeho vyjádření k tréninku: "Měkké pneumatiky se dnes chovali lépe ... Zatím je příliš brzy na to, abychom dělali nějaké závěry, musíme se podívat na data. Momentálně se nezdá, že by šlo o nějaké velké rozdíly. Podmínky na trati byly překvapivě dobré už od začátku prvního tréninku a v druhém jsem nepocítil nějaký velký rozdíl. Doufejme, že v noci se nezvedne vítr a na trať nepřivaje písek. S opotřebením pneumatik to může být zajímavé. Jako jezdci můžeme udělat několik věcí proto, abychom tyto věci minimalizovali, ale více se dá udělat s nastavením auta. Doufám, že najdeme řešení. "
~
"V úvodních čtyřech podnicích letošního ročníku se ukázalo jako pravidlo, že náš páteční program je jiný, než program ostatních týmů. Podle pozic na monitorech se souhrnem časů nemůžeme vyvozovat žádné závěry. Klíčem pro víkendové závody bude to, aby jsme pneumatiky přinutili pracovat i za tepla. Jsme spokojeni s rychlostí našich aut s oběma sadami gum při velkém množství paliva. Porovnávali jsme několik vylepšení a máme množství dat pro posouzení. " řekl technický ředitel Lotusu, James Allison.

Mark Slade hovoří o Kimiho schopnostech

18. dubna 2012 v 11:02 | Sikki
Závodní inženýr, Mark Slade si pochvaluje Kimiho schopnosti v nastavování auta. V přímém přenosu ze Šanghaje pro MTV3 Slade řekl, že s ním udělá nejlepší možné nastavení auta rychleji než s kterýmkoli jiným jezdcem. Kimi dokáže přesně analyzovat co je v autě dobré nebo co je špatně.

"..Kimiho zpětná vazba je vynikající. Kimi je jeden z nejpřesnějších jezdců, se kterými jsem měl možnost pracovat. Velice mi usnadňuje moji práci. Řekne, co je s autem špatně a já nabídnu řešení, aby se to vyřešilo. Společně rozhodujeme o přístupu, který si zvolíme a pak ho realizujeme.." řekl Kimiho závodní inženýr.
 
 

Reklama
Reklama