»17.04.| V Albert Parku zvítězil Lotus..
»16.04.| GP Austrálie - kval. vyhrál S.Vettel
»16.03.| V Melbourne nám prší...
» Vítejte na fan blogu K E E P~F L Y I N G
o Kimim Räikkönenovi, seriálu MS vozů
Formule 1 také Sebastienu Vettelovi a
dalších . Najdete zde nejenom novinky,
fotky a videa, ale doufáme.., že i taky
trochu zábavy. Užijte si to tady a třeba
nechte i nějaký komentář.
K E E P . F L Y I N G™


~KEEP FLYING...SVĚT FORMULE 1, Kimiho Räikkönena a DALŠÍCH...~

O závodním víkendu..

V pouštní bitvě zvítězil Sebastian Vettel

22. dubna 2012 v 17:27 | Sikki
Sebastian Vettel, úřadující mistr světa proměnil svoji letošní první pole position ve vítězství. Čtvrtý závod sezóny má tak svého čtvrtého letošního vítěze. Vettel možná zvítězil systémem start-cíl, ale pouštní bitva byla všechno jen né nudná.
» Závod | ~ Do první řady se společně se Sebastianem Vettelem postavil i dosavadní lídr šampionátu Lewis Hamilton. V druhé řadě pak stáli Webber a Button. Pátý startoval Nico Rosberg, vítěz z VC Číny.
Vettel si na startu pohlídal vedení, Hamilton odrazil dotírání Webbera. Dobrý start zaznamenali i oba piloti Lotusu a také Felipe Massa. V sedmém kole se chopil příležitosti Romain Grosjean a v první zatáčce se propracoval před Lewise Hamiltona na druhé místo. Pořadím začal stoupat i Kimi Räikkönen, který postupně předjel Massu a následně také Buttona.
Brzy po startu - už v devátém kole závodu začal ráchot v boxové uličce. První vlnu zastávek odstartovali Button, Massa a Rosberg. V boxech se se zdržel Hamilton, což mělo negativní vliv na jeho pozici na trati. V drsném souboji s Nico Rosbergem se celou šířkou monopostu ocitl mimo trať. Tento manévr bude ředitelství vyšetřovat po závodě. Piloti týmu Lotus se velmi záhy ocitli na dobrých předních pozicích. V patnáctém kole byl Roamin Grosjean druhý a Kimi Räikkönen čtvrtý! Sebastian Vettel si mezitím vyjížděl náskok. Za nedlouho po té následoval souboj týmových kolegů z Lotusu. Francouz ovšem Räikkönenovi nebránil a ten se vcelku klidně dostal před něj. Do té doby neohrožený Sebastian Vettel měl tak rázem v zádech auto s navrativším kamarádem Kimim Räikkönenem .
[Pokračování & výsledkové tabulky-> C.Č.]

Sobotní volný trénink a kvalifikace ~ VC Bahrajnu

21. dubna 2012 v 15:23 | Sikki
» 3.Volný trénink | ~ Nico Rosberg ve voze Mercedes šel do kvalifikace jako favorit. V sobotním volném tréninku potvrdil svou formu a skončil jako nejrychlejší.
Už po deseti minutách na začátku kvalifikace se po okruhu proháněli jezdci týmu Force India. Po nich dlouho zajížděli nejlepší časy piloti Lotusu, po dvaceti minutách byl v čele Grosjean před Räikkönenem. Francouze pak v polovině tréninku sesadil Sebastian Vettel (RedBull). K závěru, asi dvacet minut před koncem, začaly týmy přezouvat na měkčí směs pneu. a s půlsekundovým náskokem se vedení ujal Nico Rosberg (Mercedes). V úplném závěru se mu už stačili přiblížit pouze oba RedBully, Sebastian Vettel a Mark Webber.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
» Kvalifikace | ~ Red Bull má první pole position v letošním roce a to zásluhou Sebastiana Vettela. Překvapený byl i Horner.
První část kvalifikace: Překvapení hned na úvod, některé top týmy podcenili čas který byl potřeba na postup do další části kvalifikace a svoje jezdce na trať v závěru nevyslaly, aby si svoje časy mohli ještě vylepšit. Doplatil na to třeba Michael Schumacher (Mercedes), kterého v závěru překonal i Heikki Kovalainen (Caterham). Nejrychlejším byl Sergio Pérez (Sauber).
Nepostoupili: Schumacher, Vergne, Petrov, Pic, de la Rosa, Glock a Kartykejan.
Druhá část kvalifikace: Poučení z první části nepříšlo a tak se podobná situace jako v případě Michaela Schumachera opakovala i u Lotusu. Tentokrát se mimo nejlepší desítku propadl Kimi Räikkönen. Před ním se stihnul ještě na poslední chvíli zachránit jeho týmový kolega Romain Grosjean. Nejrychleji zvládl Q2 Lewis Hamitlon (McLaren).
Pasttor Maldonado (Williams) skonšil s bojem a šetřil vůz na závod s penalizací ztráty pěti míst ho tak nejspíše čeká start z předposlední řady.
Nepostoupili: Räikkönen, Kobajaši, Hülkenberg,
Massa, Senna, Kovalainen a Maldonado.
Třetí část kvalifikace: Hned na začátku bylo na trati docela živo i když k měřeným kolům na trať vyjeli pouze čtyři jezdci. Nejrychlejší z nich byl Lewis Hamitlon (McLaren). Po prvních pokusech se chopil průběžného vedení před Buttonem (McLaren), Webberem (RedBull) a Vettelem (RedBull). Druhých pokusů se zúčastnili už všichni kromě Fernanda Alonsa (Ferrari) a Paula di Resty (ForceIndia).
V posledních měřených kolech dokázali Hamiltona překonat oba jezdci Red Bullu ten ještě stačil na poslední chvíli zareagovat a posunulu se tak na druhé místo nad Marka Webbera. První letošní pole position získal Sebastian Vettel. To překvapilo nejen soupeře, ale i samotný šéf týmu Christian Horner přiznal, že takový výsledek pro RedBull nečekal.
[Výsledkové tabulky-> C.Č.]

Páteční volné tréninky ~ VC Bahrajnu

20. dubna 2012 v 12:42 | Sikki [UPDATE 15:00]
Tolik diskutovaný čtvrtý závodní víkend v Bahrajnu odstartoval.

» 1.Volný trénink | ~ Nejlépe ho začal Lewis Hamilton na voze McLaren ten byl v první tréninku nejrychlejší. Následovali ho Sebastian Vettel (Red Bull) a Paul di Resta (Force India). Úvod prvního tréninku byl klidný až teprve po více než dvaceti minutách padla první měřená kola - zásluhou jezdců Force India. Na čele výsledkové listiny se pak vystřídali s jezdci Lotusu, které pak překonal Sebastian Vettel. Toho ovšem až půl hodiny před koncem sesadil Lewis Hamilton. McLaren s prvními koly dlouho otálel a své jezdce poslal na trať až v druhé polovině tréninku.
Podle všech předpokladů byla trať zaprášená, ale jezdci se dopouštěli pouze menších chyb, žádné větší potíže nenastaly.

» 2.Volný trénink | ~ V druhém odpoledním tréninku zajel nejrychlejší čas Nico Rosberg v Mercedesu. 'Práce' na trati nevázla tak jako v dopoledním tréniku a hned v úvodu se ujal držení nejlepšího času Jenson Button (McLaren) a udržel si ho až do chvíle než Sebastian Vettel (Red Bull) přezul na měkčí směs pneu. Hromadné přezouvání (na žluté pneumatiky Pirelli) začalo už po první půlhodině. Toho využil Nico Rosberg a chopil se držení nejlepšího času před Markem Webberem (Red Bull) a Sebastianem Vettelem (Red Bull). Poté týmy znovu střídaly obě směsi a soustředily se na delší jízdy s jístým cílem vyhodnotit pneumatiky pro závod.
Tým ForceIndia kvůli obavám o bezpečnost svých členů nakonec druhý trénink úplně vynechala.
[Výsledkové tabulky-> C.Č.]

Na Shakiru se pojede kratší verze okruhu.

19. dubna 2012 v 9:39 | Sikki
Dobrá zpráva pro ty kdo závodní okruhy, jakým je právě ten ve stále neklidném Bahrajnu, nemají moc rádi. O víkendu se závod Formule1 po dvou roční pauze vrací na Šakir. Jedná se o dráhu s rychlými zatáčkami a náročnými brzdnými zónami. Trať se nachází uprostřed pouště. Písek a prach jsou faktory, které jízdu na dráze zpomalují. Proto se Pirelli rozhodlo, že na okruh přiveze střední a měkkou specifikaci gum, která nabídne kompromis mezi přilnavostí, výkonem a životností.
Naposledy se v Šakiru závodilo na nudnější verzi okruhu, která je prodloužená o několik pomalých zatáček mezi současnou 4 a 7 zákrutou. Tentokrát se však VC pojede na kratší verzi, kterou už známe z roku 2009.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/First_lap_2008_Bahrain.jpg/800px-First_lap_2008_Bahrain.jpg

Pro nedělní závod určila FIA pouze jedinou DRS zónu. Ta se bude nacházet před hlavními tribunami na cílové rovince. Odstupy se budou měřit před brzděním do zatáčky 14, piloti svá zadní křídla budou moci aktivovat 270 m za 15 zatáčkou. Pilot, který bude v závodě těsně za svým soupeřem (do 1 sec), bude mít k dispozici výhodu v podobě sníženého přítlaku na přibližně 700 m před brzděním do první zatáčky. V trénincích a kvalifikaci mohou piloti využívat DRS bez omezení v kterékoliv části okruhu.

2.trénink patřil Fernandovi Alonsovi

24. července 2010 v 0:48
V pátek odpoledne se v Hockenheimu posunulo na čelo výsledkové listiny Ferrari. Fernando Alonso byl první a Felipe Massa třetí. Mezi nimi se umístil Sebastian Vettel.
Na začátku druhého tréninku byla trať ještě vlhká, ale časem oschla natolik, že jezdci mohli jezdit naplno na suchých pneumatikách. O přední pozice spolu bojovali piloti týmů Ferrari a Red Bull Racing, těsný souboj o prvenství pak svedli Alonso s Vettelem. Španěl byl nakonec o necelé tři setiny sekundy rychlejší. Jejich týmoví kolegové se seřadili na třetím a čtvrtém místě.
Třetí nejlepší tým byl tentokrát Mercedes. Nico Rosberg si při přejezdu přes obrubník sice poškodil přední křídlo v úvodu tréninku, ale nenechal se rozhodit a zajel pátý nejlepší čas. Michael Schumacher měl několikrát problém vejít se na trať a na týmového kolegu ztratil více než desetinu sekundy.
Lewis Hamilton musel čekat až do konce tréninku, než mu mechanici McLarenu opraví vůz, který rozbil dopoledne. Na trať vyjel až na posledních patnáct minut a během pouhých deseti kol se dokázal propracovat na sedmou příčku, zatímco jeho kolega Jenson Button skončil až patnáctý. První desítku uzavřeli Robert Kubica, Rubens Barrichello a Nico Hülkenberg.
Mezi nováčky vyšel vítězně z pátečních tréninků Virgin Racing. Timo Glock překonal o půl sekundy Lotus Jarna Trulliho. S velkými ztrátami jsou v tabulce poslední jezdci HRT Bruno Senna a Sakon Jamamoto.
zdroj: f1sports
 
 

Reklama